Óvodai életünkből

A téli szünetről visszatérve, megtapasztalhattuk a tél örömeit, gyönyörködhettünk a havas táj szépségében, megfigyelhettük az időjárás szembetűnő változásait. Mindent fehér hó lepett be, ropogott talpunk alatt a hó. Szánkózhattunk az udvaron, lehetett hógolyózni, nagyítóval néztük a hópihéket.  A gyerekek téllel kapcsolatos versekkel, dalokkal, mesékkel ismerkedtek, újévi köszöntőt tanultak:
„Esztendő, esztendő,
Édes új esztendő,
Szépből, jóból benned
Legyen elegendő!”
/ Benedek Elek- Újévi köszöntő /

Ebben a hónapban Nagyné Farcalasz Vasziliki képei kerültek a „galériánk” falára. Cili néni megmutatta a festés eszközeit: különböző ecseteket, festékeket, vásznakat és több fajta képkeretet nézhettek meg és vehettek kezükbe a gyerekek.
A farsangi készülődés alkalmából feldíszítettük a csoportot, szemüveget, álarcot készítettünk, beszélgettünk a farsanghoz kapcsolódó szokásokról. Farsang napján a megismert dalokat, verseket mondogattuk.
„Fruskák, Zsuzskák, Dorottyák,
Járják a bolondját:
Dínomdánom vigalom,
Nincs a táncra tilalom!
Maskarások, bolondok,
Rázzátok a kolompot:
takarodjon el a tél
Örvendezzen, aki él!”
/ Sarkady Sándor - Farsang /
Jó farsangi szokás szerint mulatoztunk, táncoltunk, ízletes farsangi fánkot falatoztunk. A nap betetőzése a szegedi Léghajó Meseszínház „A holló és a róka” című előadása volt, melynek végén az egész óvoda táncra perdült.
A farsangi időszak végén elkészítettük a saját kiszebábunkat, amit nagy zenebona közepette meg is gyújtottunk. Hangos mondókázás közepette űztük el a telet, üdvözöltük a tavaszt. „Jöjjön a tavasz, vesszen a tél!”
Február közepén Gábor Tamás méhész mesélt a méhek életéről, szokásairól. Az előadás során megtudhattuk azt is, hogy mennyire egészséges a méz. A beszélgetés végén az egyik nagycsoportos kisfiú azt tanácsolta beteg ovis társának, hogy minden nap egyen egy kanál mézet. A gyerekeknek persze azt tetszett a legjobban, amikor megkóstolhatták a mézes puszedlit és a mézes kenyeret.
Február 23-án a Márványos Tamburazenekar tagjai táncházat rendeztek óvodásainknak. Mondókáztunk, énekeltünk, körjátékoztunk, néptáncoltunk, állathangokat utánoztunk. Népi hangszerekkel is ismerkedtünk, meghallgattuk a tilinkó, az ikerfurulya és a kaval hangját.